1. Բանկի մասնաճյուղում հայտի ներկայացման դեպքում՝ անհրաժեշտ է Բանկում գործող նույնանուն արժույթով ցանկացած քարտային կամ բանկային հաշիվ 2. Բանկի հեռակառավարման համակարգերի միջոցով դիմելու դեպքում անհրաժեշտ է ՀՀ դրամով հաճախորդի անունով գործող բանկային (այդ թվում՝ քարտային) հաշիվ |
[1] Ամսական զուտ աշխատավարձ (դրան հավասարեցված այլ վճարներ
հարկումից հետո և այլ պարտադիր պահումներից հետո): Այն դեպքում, երբ հաճախորդի
զուտ աշխատավարձի (դրան հավասարեցված այլ վճարների) մասին տեղեկանք չի ներկայացվում, ապա զուտ աշխատավարձի (դրան հավասարեցված այլ վճարների) չափը որոշվում է հաճախորդի վերջին չորս ամիսների ընթացքում ստացված և աշխատավարձի վճարման նպատակով իրականացված մուտքերը վերլուծելու եղանակով: Այս դեպքում որպես զուտ աշխատավարձի չափ համարվում է վերջին չորս ամիսներին ստացված աշխատավարձերից նվազագույնը, ընդ որում` եթե դիտարկվող չորս ամիսներից որևէ մեկի ընթացքում հաճախորդը չի ստացել աշխատավարձ կամ դրան հավասարեցված այլ վճարներ, այդ ամիսը դիտարկմանը չի մասնակցում, իսկ որպես չորրորդ ամիս դիտարկվում է նախորդողը: Այն դեպքում, երբ հաճախորդի աշխատավարձի չափը փոփոխվել է և առավելագույն վարկային սահմանաչափը, հաճախորդի ցանկությամբ, պետք է հաշվարկվի ավելի բարձր զուտ աշխատավարձի հիման վրա` որպես զուտ աշխատավարձի չափ դիտարկվում է հաճախորդի գործատուի կողմից տրված աշխատավարձի չափի մասին տեղեկանքում նշված զուտ աշխատավարձը, որին համապատասխան առկա է առնվազն մեկ մուտք վերջին 4 ամսվա ընթացքում: |