Վարկի տրամադրման համար հիմք հանդիսացող աշխատավարձը կամ դրան հավասարեցված վճարները Բանկի վճարային քարտի միջոցով չստանալու դեպքում գանձվող միջնորդավճար
Պայմանագրի գումարի 1% [3]
Բանկային հաշվի բացում/սպասարկում
1. Բանկի մասնաճյուղում հայտի ներկայացման դեպքում՝ անհրաժեշտ է Բանկում գործող նույնանուն արժույթով ցանկացած քարտային կամ բանկային հաշիվ
2. Բանկի հեռակառավարման համակարգերի միջոցով դիմելու դեպքում անհրաժեշտ է ՀՀ դրամով հաճախորդի անունով գործող բանկային (այդ թվում՝ քարտային) հաշիվ
[1] Ամսական զուտ աշխատավարձ (դրան հավասարեցված այլ վճարներ հարկումից հետո և այլ պարտադիր պահումներից հետո): Այն դեպքում, երբ հաճախորդի զուտ աշխատավարձի
(դրան հավասարեցված այլ վճարների) մասին տեղեկանք չի ներկայացվում, ապա զուտ աշխատավարձի (դրան հավասարեցված այլ վճարների) չափը որոշվում է հաճախորդի վերջին չորս ամիսների
ընթացքում ստացված և աշխատավարձի վճարման նպատակով իրականացված մուտքերը վերլուծելու եղանակով:
Այս դեպքում որպես զուտ աշխատավարձի չափ համարվում է վերջին չորս ամիսներին ստացված աշխատավարձերից նվազագույնը, ընդ որում` եթե դիտարկվող չորս ամիսներից որևէ մեկի
ընթացքում հաճախորդը չի ստացել աշխատավարձ կամ դրան հավասարեցված այլ վճարներ, այդ ամիսը դիտարկմանը չի մասնակցում, իսկ որպես չորրորդ ամիս դիտարկվում է նախորդողը:
Այն դեպքում, երբ հաճախորդի աշխատավարձի չափը փոփոխվել է և առավելագույն վարկային սահմանաչափը, հաճախորդի ցանկությամբ, պետք է հաշվարկվի ավելի բարձր զուտ աշխատավարձի հիման վրա`
որպես զուտ աշխատավարձի չափ դիտարկվում է հաճախորդի գործատուի կողմից տրված աշխատավարձի չափի մասին տեղեկանքում նշված զուտ աշխատավարձը, որին համապատասխան առկա է առնվազն
մեկ մուտք վերջին 4 ամսվա ընթացքում:
[2] Համաձայն Բանկի կողմից սահմանված սահմանաչափերի և ժամկետների
[3]Գանձվում է յուրաքանչյուր խախտումով եռամսյակի համար միանվագ կամ ամսական հավասարաչափ պարբերականությամբ: